DETOX ETKİLİ BUZLU DONDURMA

RAMAZANDA BESLENME
14 Mayıs 2018
ŞEKERSİZ ÇİLEKLİ CUP
29 Mayıs 2018

Kilo verme programında olanlar için neredeyse kalori içermeyen serinletici alternatifler!

MALZEMELER:

  1. DETOX ETKİLİ BUZLU DONDURMA: Yaseminli yeşil çay + 1 çay kaşığı bal + 1 ince dilim limon + 1 ince dilim yeşil elma + 2-3 yaprak nane
  2. MEYVELİ BUZLU DONDURMA: Siyah çay + 1 tatlı kaşığı bal + 1 dilim kan portakalı
  3. DETOX ETKİLİ DONDURMA-2: Yaseminli yeşil çay + yeşil erik + 1 tatlı kaşığı bal +1-2 yaprak fesleğen

1,2 ve 3 numaralı dondurmaların yapılışı: Çay çeşitlerini demleyin, demlediğiniz çayları biraz suğuttutktan sonra bal ilave edip tamamen soğumaya bırakın. Daha sonra dondurma kaplarına kullanacağınız malzemeleri (erik, portakal v.b.) küçük küçük dilimleyerek yerleştirin. Soğuttuğunuz çay çeşitlerini malzemelerin üzerine ilave ederek en az 6 saat dondurucuda bekletin, afiyet olsun.

4. PROTEİNLİ DONDURMA (ANTRENMAN SONRASI TÜKETİM İÇİN ÇOK İDEAL): 1 yemek kaşığı yoğurt + 1/2 çay bardağı süt + 50 g muz + 50 g çilek

YAPILIŞI: Muz ve çileği derin dondurucuda dondurun daha sonra yoğurt, süt ve donmuş meyvelerinizi blenderdan geçirerek dondurma kaplarına aktarın. En az 6 saat derin dondurucuda beklettikten sonra tüketebilrsiniz. Afiyet olsun.

 

Dr. Hale Avşar
Dr. Hale Avşar
Dr. Diyetisyen Hale Avşar Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olmuştur. Get Fit, Dr. Uzman Diyetisyen Hale Avşar tarafından kurulmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir